Celkový pohled

Pohled ze zahrady, boční

Pohled ze zahrady

Pohled do kuchyně

Ložnice A v patře

Ložnice A v patře II

Ložnice B v patře

Samostatné WC v přízemí

WC v koupelně, sprchový kout

Pohled do koupelny

Pergola v podvečer

Situační plánek přízemí

Situační plánek patro

Pohled na bazén

Ložnice v přízemí A

Pokoj B, přízemí, u kuchyně

Společenská místnost, jídelna

Společenská místnost, jídelna II

Koupelna 1.patro

Koupelna 1.patro II

Naše okolí, gotický hrad Kost

Naše okolí, údolí Plakánek

Naše okolí, dominanta Českého ráje, Trosky

Naše okolí, Prachovské skály

 

Okolí

Výlety, atrakce, zábava

Možnosti zábavy, sportu a kulturního vyžití jsou v našem okolí, v Českém ráji, těžko vyčerpatelné při jedné návštěvě. Je zde spousta zajímavých tras pro cyklisty i turisty. Společenským a kulturním centrem je město pohádky  Jičín ( městský úřad, kulturní zařízení, Jičín-město pohádky, sportovní zařízeni) , jsou  zde vyhlášené sobotní trhy. Vy i Vaše děti mohou využít i tradiční letní  Prodloužené víkendy.V Jičíně se nalézají i význačné památky židovské kultury, poznejte je. Nenavštívit pohádkového loupežníka Rumcajse v jeho ševcovně je společensky nevhodné… Hrady: Perlou mezi hrady je jistě hrad Kost, vzdálen cca 5 km, nejzachovalejší středověký hrad v Čechách, jež je i výchozím bodem do údolí Plakánek. Zřícenina hradu Trosky, vzdáleny  cca 7 km. Hrad Valdštejn , zřícenina hradu Kumburk  s krásnou vyhlídkou,  zřícenina ve skalách, hrad Valečov a zajímavé  Drábské světničky   atd.  Zámky: Jičínský zámek je v centru města na  historickém náměstí, cca 10 km, Hrubý Rohozec u Turnova  , cca 17 km. Zámek Sychrov, taktéž nedaleko Turnova, cca 20km, zámek Hrubá Skála, krátkou procházkou se  dostanete k  chráněné památce Kopicův statek, ukázka pojizerské architektury, zámek  Staré Hrady, kousek dál, v Libáni, minipivovar Čtyři lípy, zámek Loučeň, zde zážitková zahrada pro děti, labyrintárium. Zámek Humprecht u Sobotky, město Fráni Šrámka (  Stříbrný vítr, Měsíc nad řekou), začátkem prázdnin  festival Šrámkova Sobotka. A zde památkově chráněnou vesnici Vesec, kterou znáte z mnoha filmů.Jistě by jste neměli vynechat blízkou raritu, obrácené zvony v Rovensku pod Troskami , a zcela jistě navštívíte  Prachovské skály – ráj horolezců a turistů , cca 6km. Lze navštívit i mimo sezónu, kdy zde budete téměř sami.U Jičína, u obce Brada naleznete Rumcajsovu jeskyni , což můžete využít k výstupu na vrch Brada, kde je krásná vyhlídka a zbytky zříceniny starého hradu.  AFRIKA NA VLASTNÍ OČI v ZOO Dvůr Králové nad Labem. Udělejte si krásný celodenní výlet do nejkrásnější zoo vzdálené 45km,  cestou se zastavte na hradu Pecka (Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic)  . Neznáte význam slovního spojení genius loci? Prodlužte si výlet o několik kilometrů, na Hospital Kuks, s  farmaceutickým muzeem, ten si Vás získá nezapomenutelnou atmosférou. Chcete vidět nejpestřejší soubor exotických rostlin v České republice? Po ujetí 40km se staňte jedním ze 100 000 návštěvníků botanické zahrady Liberec, hned vedle je ZOO Liberec  a poté využijte známé Aquacentrum Babylon . Chcete-li si ověřit svoje schopnosti a znalosti a zároveň se pobavit navštivte IQ park tamtéž. Pánové jistě rádi navštíví blízký pivovar  Svijany včetně obnoveného zámku, nebo obdobný pivovar a zámek Rohozec, oba u Turnova, či v Nové Pace, všude  s možností exkurze… Pro dospělé i děti bude nezapomenutelným zážitkem návštěva parku Mirakulum.

! ! ! STŘEDOVĚK NA VLASTNÍ KŮŽI! ! ! Pro Vás i Vaše děti na  zámku Dětenice , kde se pobavíte a poté se jistě zastavíte ve středověké krčmě v podzámčí, vstoupíte do reálné historie vyhlášeného  zájezdního hostince  a  to vše je vzdálené 16 km. Doporučujeme, nezapomenutelný zážitek a  drsné mravy v jednom…Někteří se již  nevrátí…

Blízké koupání :

Jinolické rybníky, koupaliště v Sobotce, koupaliště Kníže Jičín.

A když to není na koupání :doporučujeme bowling v Sedmihorkách, včetně dobrého jídla

Tipy na kulturní akce v okolí :       

Sedmihorské léto  ,Šrámkova Sobotka    ,Jičín – město pohádky  , Prodloužené víkendy v Jičíně, Kulturní zařízení města Jičín, Valdštejnská lodžie

Další zajímavé webové odkazy, náměty na výlety: Geopark UNESCO Český ráj,expozice drahých kamenů – Muzeum Nová Paka, Regionální muzeum a galerie v Jičíně, CHKO Český ráj Geopark Český ráj. Hora  Kozákov plná polodrahokamů, českých granátů, zde nezapomeňte navštívit Votrubcův lom, hledání polodrahokamů-zábava pro celou rodinu.Na jih od Jičína je význačná  vyvýšenina se zříceninou hradu Veliš  a přilehlou krajinnou formací Mariánskou zahradou. Pod hradem Trosky, Muzeum panenek a medvídků , cestou do Turnova  Štastná země, ráj dětí , vyhlídkové lety – letiště Jičín www.letistejicin.info/. Projížďky na koních – Dvůr Borčice ,projížďky na vozítkách Segwey,  na koloběžkách,  let balónem , či tradičně lodí po Jizeře, koupaliště v Jičíně, rybník Kníže. Muzea Dobrovice , muzeum v Železnici,.Obohatit výlety si můžete návštěvou míst, kde se natáčely filmy, viz www.filmovamista.cz . Na hřbitově, v blízké Libuni, můžete položit kytičku na místě posledního odpočinku známého českého herce, Josefa Vinkláře, pocházel z tohoto kraje. Nadšence automobilů potěší Motomuzeum v Borku pod Troskami.  Obdivovatelé aviatiky využijí možnost, kterou jim nabízí letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi, no a zde není možné vynechat  ŠKODA Muzeum, hrad Rotštejn. Na jih od Jičína, u Kopidlna, Pohádkový svět.

 

Videoinspirace k návštěvě našeho kraje : Malá ochutnávka na téma skalní města, rekonstruovaný  zámek  Staré Hrady, u Sobotky památkově chráněná historická vesnička mezi Humprechtem a Kostí – Vesec,  Vesec podruhé. Cestou na Trosky  se zastavte v Újezdě pod Troskami, zde je válečné muzeum, poté ještě v Troskovicích v Muzeum panenek a medvídků, Motomuzeum v Borku pod Troskami. Každou neděli, v pravé poledne, můžete spatřit, jak se zvoní na obrácené – Rebelanstské zvony v Rovensku pod Troskami, skalní  pískovcové město Prachovské skályPrachovské skály IIPrachovské skály III, hrad Pecka, zajímavý kostel tamtéž, v Pecce, na kole z Miletína, či okolo Miletína , muzeum Karla Jaromíra Erbena tamtéž,  židovské památky v Jičíně, místní synagoga, cihelna v Šárovcově Lhotě,  Železnice městečko na okraji Českého ráje, vyhaslá Hřídelecká horka,  roubenkyNové Paky se známou klenotnicí, odpočinkové Lázně Bělohradferrata v u Semil, Maloskalsko na koloběžce,nebo lodí po Jizeřepseudokrasový systém v Českém ráji, město mezi Českým rájem a Krkonošemi Lomnice nad Popelkou, zříceniny hradů  Kumburk a Bradlec, ještě jeden tip na výlet na Kumburk a Bradlec s leteckým pohledem na hrad,  Ještěd u Liberce s futuristickým hotelem, pro zvídavé doporučujeme návštěvu iQlandie, což je na celý půlden…. Zajímavá inspirace na zimní výlet do Podtroseckého údolí. Nezapomeňte na  Hruboskalsko I, zaniklé obce v okolí, skalní  hrad Valdštejn,  zámek Hrubý Rohozec, Klokočské skály, Příhrazské  skály,obec Kasanovy se svým okolím, vrch Vyskeř, muzeum Českého ráje v Turnově, blízký Votrubcův lom, zámek Sychrov, Roztocký mlýn. Šťastná země, země dětí. Skalní hrad Vranov v Malé Skále.Na kole s Václavem Žmolíkem po Českém ráji, na Kost, do historického městečka  Železnice a  Prachovských skal,  a co zde  originálního můžete ochutnat, procházka po Českém ráji s geologem Václavem Cílkem, na Cestě  s Jiřím  Bartoškou a Miroslavem Donutilem. Hrady místně příslušné a další zříceniny. Magické Trosky a hora Kozákov s Květou Fialovou a Václavem Cílkem.Získejte inspiraci k výletu od Miroslava Vladyky, Klenoty naší krajiny. Kdo má rád jízdu na kole, může se nechat inspirovat : Sobotka-Libuň, Jičín, Líšný-Malá Skála.Dále Výleťák : Drábské světničky, Prachovské skály v zimě, Malá Skála Vranov a Frýdštejn, Bozkovské jeskyně, pro nadšence pro letectví doporučujeme muzeum v Mladé Boleslavy, gotická perla Českého ráje-hrad Kost, skalní labyrint Besedické skály ( u Malé Skály), v západní části Českého ráje, okolí obce Boseň. Výzvou pro pěší turisty je Zlatá stezka Českého ráje.. Tip pro milovníky krásných květů, sbírka leknínů, patří k  největším na světě.

 

Je toho moc, co?   Ale co naděláte, když je tu tak pěkně, tolik zajímavého… Tak přijďte pobejt.

Mnozí z Vás jistě využijí nabídku autobusové přepravy po Českém ráji včetně kol .

Zimní tip: Vzhledem k výborné dostupnosti, 38km, cca 40 min., lyžařský areál Javorník (Liberec).