Čelní pohled s terasou

Kuchyň v přízemí.

Kuchyň - jídelní stůl.

Přízemí - místnost č.2.

Koupelna v přízemí.

Koupelna v 1. patře.

Televizní místnost.

Pokoj 1 - dvoulůžko.

Jídelní kout - 3. pokoj.

Pokoj 2. - kuchyňský kout.

Schodiště.

Posezení na terase.

Společenská místnost v přízemí

Zřícenina hradu Trosky 6km

Gotický hrad Kost - 8 km

Údolí Plakánek 8km

Pro děti od 3 do 99 let

Pískoviště ve stínu ořechu

Naše okolí - romantické rybníky

Prachovské skály - 3 km

Dispozice 1.patro

Pohled do společenské místnosti, šipky.

Dispozice přízemí

 

Okolí

Výlety, atrakce, zábava

Možnosti zábavy, sportu a kulturního vyžití jsou v našem okolí, v Českém ráji, těžko vyčerpatelné při jedné návštěvě. Je zde spousta zajímavých tras pro cyklisty i turisty. Společenským a kulturním centrem je město pohádky  Jičín ( městský úřad, kulturní zařízení, Jičín-město pohádky, sportovní zařízeni) , jsou  zde vyhlášené sobotní trhy. Vy i Vaše děti mohou využít i tradiční letní  Prodloužené víkendy. V Jičíně naleznete zde i význačné židovské památky. Nenavštívit pohádkového loupežníka Rumcajse v jeho ševcovně je společensky nevhodné… Hrady: Perlou mezi hrady je jistě hrad Kost, vzdálen cca 8 km, nejzachovalejší středověký hrad v Čechách, jež je i výchozím bodem do údolí Plakánek. Zřícenina hradu Trosky, vzdáleny  cca 7 km. Hrad Valdštejn , zřícenina hradu Kumburk  s krásnou vyhlídkou,  zřícenina ve skalách, hrad Valečov a zajímavé  Drábské světničky   atd.  Zámky: Jičínský zámek je v centru města na  historickém náměstí, cca 10 km, Hrubý Rohozec u Turnova  , cca 17 km. Zámek Sychrov, taktéž nedaleko Turnova, cca 20km, zámek Hrubá Skála, krátkou procházkou se  dostanete k  chráněné památce Kopicův statek, ukázka pojizerské architektury, zámek  Staré Hrady, kousek dál v Libáni lze ochutnat místní pivo v minipivovaru Čtyři lípy, zámek Loučeň, zde zážitková zahrada pro děti, labyrintárium. Zámek Humprecht u Sobotky, město Fráni Šrámka (  Stříbrný vítr, Měsíc nad řekou), začátkem prázdnin  festival Šrámkova Sobotka. Jistě by jste neměli vynechat blízkou raritu, obrácené zvony v Rovensku pod Troskami , a zcela jistě navštívíte  Prachovské skály – ráj horolezců a turistů , cca 3km. Přírodní koupaliště – Jinolické rybníky, cca 3 km, a nedaleko odtud Rumcajsovu jeskyni , což můžete využít k výstupu na vrch Brada, kde je krásná vyhlídka a zbytky zříceniny starého hradu, AFRIKA NA VLASTNÍ OČI v ZOO Dvůr Králové nad Labem. Udělejte si krásný celodenní výlet do nejkrásnější zoo vzdálené 45km,  cestou se zastavte na hradu Pecka ( Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic). Neznáte význam slovního spojení genius loci? Prodlužte si výlet o několik kilometrů dál  , na Hospital Kuks, s  farmaceutickým muzeem, ten si Vás získá nezapomenutelnou atmosférou. Chcete vidět nejpestřejší soubor exotických rostlin v České republice? Po ujetí 40km se staňte jedním ze 100 000 návštěvníků botanické zahrady Liberec, hned vedle je ZOO Liberec  a poté využijte známé Aquacentrum Babylon . Chcete-li si ověřit svoje schopnosti a znalosti a zároveň se pobavit navštivte IQ park tamtéž. Pánové jistě rádi navštíví blízký pivovar  Svijany včetně obnoveného zámku, nebo obdobně zámek a pivovar Rohozec, oba u Turnova, či v Nové Pace, všude  s možností exkurze. Na jih od Jičína, u Kopidlna, Pohádkový svět. Pro děti i dospělé bude nezapomenutelným zážitkem návštěva 10 ha zábavy v Milovicích, park Mirakulum.

! ! ! STŘEDOVĚK NA VLASTNÍ KŮŽI! ! ! Pro Vás i Vaše děti na  zámku Dětenice , kde se pobavíte a poté se jistě zastavíte ve středověké krčmě v podzámčí, vstoupíte do reálné historie vyhlášeného  zájezdního hostince  a  to vše je vzdálené 23 km. Doporučujeme, nezapomenutelný zážitek a  drsné mravy v jednom…Někteří se již  nevrátí…

Blízké koupání :

Jinolické rybníky, koupaliště v Sobotce, koupaliště Kníže Jičín, koupaliště Lomnice nad Popelkou

A když to není na koupání, ani na výlety : lze využít bowling v Sedmihorkách

Tipy na kulturní akce v okolí :       

Sedmihorské léto  ,Šrámkova Sobotka    ,Jičín – město pohádky  , Prodloužené víkendy v Jičíně, Kulturní zařízení města Jičín, Valdštejnská lodžie

Další zajímavé webové odkazy, náměty na výlety:  expozice drahých kamenů – Muzeum Nová Paka, Regionální muzeum a galerie v Jičíně, CHKO Český ráj Geopark Český ráj. Na jih od Jičína se nachází zřícenina hradu Veliš s přilehlou krajinnou formací Mariánskou zahradou. Hora  Kozákov plná polodrahokamů, českých granátů, zde nezapomeňte navštívit Votrubcův lom, hledání polodrahokamů-zábava pro celou rodinu. Pod hradem Trosky, Muzeum panenek a medvídků , cestou do Turnova  Štastná země, ráj dětí , vyhlídkové lety – letiště Jičín www.letistejicin.info/. Projížďky na koních – Dvůr Borčice ,projížďky na vozítkách Segwey,  na koloběžkách,  let balónem , či tradičně lodí po Jizeře, koupaliště v Jičíně, rybník Kníže. Muzea Dobrovice , muzeum v Železnici. Obohatit výlety si můžete návštěvou míst, kde se natáčely filmy, viz www.filmovamista.cz , s filmem je také úzce spojena památkově chráněná obec Vesec, nedaleko Sobotky. Na hřbitově, v blízké Libuni, můžete položit kytičku na místě posledního odpočinku známého českého herce, Josefa Vinkláře, pocházel z tohoto kraje. Nadšence automobilů potěší Motomuzeum v Borku pod Troskami. Další tipy na výlety viz videoinspirace níže.

 

Videoinspirace k návštěvě našeho kraje :Inspirace k návštěvě skalních měst,  Geopark UNESCO Český ráj, rekonstruovaný  zámek  Staré Hrady, u Sobotky památkově chráněná historická vesnička mezi Humprechtem a Kostí – Vesec, cestou na Trosky  se zastavte v Újezdě pod Troskami, zde je válečné muzeum, poté ještě v Troskovicích v Muzeum panenek a medvídků, Motomuzeum v Borku pod Troskami.Obec Kacanovy se svým okolím. Každou neděli, v pravé poledne, můžete spatřit, jak se zvoní na obrácené – Rebelanstské zvony v Rovensku pod Troskami, skalní  pískovcové město Prachovské skályPrachovské skály II, hrad Pecka, historický kostel v Pecce, na kole z Miletína, či okolo Miletína ,muzeum Karla Jaromíra Erbena tamtéž,  židovské památky v Jičíně, cihelna v Šárovcově Lhotě,  Železnice městečko na okraji Českého ráje, vyhaslá Hřídelecká horka,  roubenkyNové Paky se známou klenotnicí, odpočinkové Lázně Bělohradferrata v u Semil, Maloskalsko na koloběžce,nebo lodí po Jizeřepseudokrasový systém v Českém ráji, město mezi Českým rájem a Krkonošemi Lomnice nad Popelkou, zříceniny hradů  Kumburk a Bradlec, Kumburk z ptačí perspektivy Ještěd u Liberce s futuristickým hotelem, pro zvídavé doporučujeme návštěvu iQlandie, což je na celý půlden…. Nezapomeňte na  Hruboskalsko Iskalní  hrad Valdštejn, zaniklé obce v okolí Hrubý skály, zámek Hrubý Rohozec, Klokočské skály, Příhrazské  skály, vrch Vyskeř, muzeum Českého ráje v Turnově,u Turnova velmi zachovalý Dlaskův statek, blízký Votrubcův lom, zámek Sychrov, Roztocký .mlýn. Šťastná země, země dětí. Skalní hrad Vranov v Malé Skále. Na kole s Václavem Žmolíkem po Českém ráji, na Kost, do historického městečka  Železnice a  Prachovských skal,  a co zde  originálního můžete ochutnat, procházka po Českém ráji s geologem Václavem Cílkem, na Cestě  s Jiřím  Bartoškou a Miroslavem Donutilem. Hrady místně příslušné a další zříceniny. Magické Trosky a hora Kozákov s Květou Fialovou a Václavem Cílkem.Klenoty naší krajiny s Miroslavem Vladykou. Cyklotoulky: Sobotka-Libuň, Jičín,Český ráj-Koberovy, Líšný-Malá Skála. Nebo další náměty na výlety, opět Prachovslé skály, Drábské světničky u Mnichova Hradiště, Bozkovské jeskyně u Semil,Frýdštejn a Vranov (Malá Skála), letecké muzeum v Mladé Boleslavy, hrad Kost, Besedické skály ( opět u Malé Skály), Rotštejn. Filmová vesnička Vesec u Sobotky. V západní části Českého ráje,skalní města v okolí obce Boseň. Pro pěší turisty je výzvou Zlatá stezka Českého ráje. Netypický zimní výlet Podtroseckým údolímPro milovníky krásných květů, sbírka leknínů, jedna z největších na světě.

Je toho moc, co?   Ale co naděláte, když je tu tak pěkně, tolik zajímavého… Tak přijďte pobejt.

Mnozí z Vás jistě využijí nabídku autobusové přepravy po Českém ráji včetně kol .

Zimní tip: Vzhledem k výborné dostupnosti, 35km, cca 30 min., lyžařský areál Javorník (Liberec).